Jak probíhá focení

Zde jsou zodpovězeny nejčastější dotazy ohledně focení.

Rodinné focení


Focení rodinné fotografie nebo potrétu páru trvá většinou mezi 1-2 hodinami. Nepotřebujete k ní víc, než být barevně a stylově sladěni. Proto doporučuji přijít s více outfity. Na místě se domluvíme a popřípadě vybereme, co by na fotce vypadalo nejlépe. Jste-li zastánci jednoduché, klasické černobílé fotografie, vemte si něco černého a bílého. Méně je někdy více, takže volte jednodušší střihy bez více nášivek nebo potisků.


Cena zahrnuje 10 upravených fotografií pokročilou retuší (odstranění nedostaků v obličeji, vybělení zubů apod.). Dle zájmu klienta mohu vyretušovat další fotografie po 200 Kč/ks. V ceně je 5 vytištěných fotografií v rozměrech 15*23 cm.


Cena: 5 600 Kč


Rodinné minifocení je obdobou rodinného focení, ale je časově ohraničeno a cena zahrnuje jen 5 záběrů a pět upravených fotek v elektronické podobě. U tohoto malého focení není možnost přiobjednání fotek navíc.


Cena: 4 300 Kč

Těhotenské fotky


Pro budoucí maminky je načasování focení ideální na konec sedmého nebo začátek osmého měsíce, kdy je bříško dostatečně velké a maminky se necítí ještě tak unavené. Focení může probíhat za účasti budoucího tatínka a společné fotografie budou nádhernou vzpomínkou pro celou rodinu. Těhotné modelky, jsou-li druhorodičky a více, mohou vzít i své starší děti. Fotky malých dětí s bříškem jsou kouzelné.


Důležité je, aby měla budoucí maminka upravené nehty, protože se budou fotit detaily bříška, na kterém budete mít ruce položeny. Měla by mít den před focením umyté vlasy a být odlíčená, aby vizážistka mohla začít hned s vizáží. Je dobré mít prádlo černé i bílé barvy, ale ani ostatními barvami nic nezkazíte. Bílé a černé triko je základ a dále si klidně doneste šátky nebo košilky, zkrátka to, v čem byste si ráda uchovala vzpomínku na vaše těhotenství. Doporučuji si vzít i nějaký župan, který budete mít na sobě po dobu vizáže, aby se uvolnila kůže a zahladily otlaky od oblečení.


Focení trvá 1-2 hodiny (záleží na tom, zda s sebou vezmete starší děti). Cena zahrnuje 10 záběrů a 10 vyretušovaných fotek (pokročilá retuš, odstranění jizviček, znamínek nebo vrásek či vybělení zubů apod.), 5 vytištěných fotografií v rozměrech 15*21 cm a profesionální vizáž (fotomake-up a účes).


Cena: 7 500 Kč (Cena bez vizáže je 6 500 Kč)


Těhotenská koláž se fotí asi od 3. měsíce. Jednou za měsíc se nastávající maminka staví na 10-15 minut do ateliéru, abychom vyfotily pár fotek rostoucího bříška. Výsledná fotka se pak fotí s novorozeňátkem v náručí. Focení vyžaduje, aby si maminka nosila stále stejné spodní prádlo. V rámci této nabídky už maminka neplatí těhotenské focení mezi 7.-8. měsícem (platí již jen za fotky navíc 200 Kč/1ks) a na focení miminka dávám slevu 500 Kč.


Cena: 5 600 Kč


Těhotenské minifocení je varianta těhotenského focení. Maminka by měla dojít nalíčená a učesaná, protože na toto focení se nevztahují služby vizážistky. Cena focení zahrnuje 5 elektronicky upravených fotek dle vlastního výběru bez tisku (lze za poplatek zajistit). Úprava fotek navíc není zahrnuta v ceně.


Cena: 4 300 Kč


Luxusní těhotenský fotobalíček zahrnuje focení pro náročné klientky. Obsahuje vizáž, učes, změnu vizáže a účesu. Na toto focení si rezervuji maximum času. Fotím klientkám jejich nápady a vycházím maximálně vstřc různým požadavkům. V ceně je zapůjčení oblečení a doplňků. Balíček obsahuje všechny náhledy fotek v elektronické podobě a 15ks vyretušovaných fotek v plné velikosti. Za poplatek 200 Kč/ks si klientka může přiobjednat další. V ceně je rovněž tisk 10 fotek 15*21cm.


Cena: 12 500 Kč 

Akt, glamour, boudoir

Focení snímků je časově velmi náročné. Může trvat 3-4 hodiny. Každý nápad pro záběr konzultuji nejprve s modelkou. Žena by si s sebou měla donést nějaké sexy prádlo nebo šaty. Doporučuji si vzít i nějaký župan, který budete mít na sobě po dobu vizáže, aby se uvolnila kůže a zahladily otlaky od oblečení.


Líčení a účes doporučuji udělat až na místě za pomoci vizážistky Táni Bystroňové nebo své vizážistky, kterou si zajistíte. Služby vizážistky na místě jsou zahrnuty v ceně.


Cena dále zahrnuje 10 finálních záběrů a 10 retušovaných fotek (pokročilá retuš, odstranění jizviček, znamínek nebo vrásek či vybělení zubů apod.). Po domluvě mohu vyretušovat daších fotografie za 200 Kč/1ks. V ceně je 5 vytištěných fotografií o rozměrech 15*23 cm.


Cena: 7 800 Kč (záloha 1000 Kč - propadá v případě, že se zákaznice neodhlásí 24h před focením)


Cena bez vizáže a účesu: 6 500 Kč

Focení dětí a teenagerů

Focení dětí je upraveno dle věku dítěte. Pokud máte dítko ve věku do 3 let, počítejte s tím, že se focení může protáhnout i na 2 hodiny. Děti v tomto věku neposedí a mým úkolem je získat si jejich důvěru, aby pro ně bylo focení hrou a ne utrpením. Starší děti více spolupracují, takže focení zabere cca 1 hodinu. Není na škodu vzít menším dětem "úplatky" ve formě oblíbených dobrůtek.


Jak si dítě oblečete, je na Vás, ale nezapomeňte, že méně je někdy více a různé nápisy nebo výšivky nemusí na fotografii vypadat hezky. Oblečení volte spíše jednoduššího střihu i zpracování. Přijdete-li s malými modelkami, vezměte jim lesk na rty a těm větším řasenku, aby se cítily skutečně jako modelky a focení si užily.


Focení zahrnuje 10 upravených fotografií několika záběrů, 5 vytištěných fotografií o rozměrech 15*21 cm.

Cena: 4 900 Kč (Cena pro teenagery je navýšena na 5 800 Kč)

Focení miminek


Focení miminek a novorozenců je někdy náročné na čas, proto si ho udělejte více. Během focení se totiž ti nejmenší musí cítit dobře, takže se počítá i s pauzami na kojení a přebalování, někdy i na uspání, což zabere dohromady i tři hodiny. Doporučuji si s sebou vzít věci potřebné pro miminko a také dostatek jídla, pokud nekojíte. Rekvizity a oblečky brát nemusíte, vše bude nachystáno. Rodiče, hlavně tatínci, by si s sebou měli donést jednoduché černé a bílé košile nebo trička. Pro focení novorozeňat je nezbytné, aby miminka byla focena maximálně do 9ti dnů od porodu, protože si stále udržují schoulenou pozici z dělohy a také se s nimi lépe manipuluje.


Focení zahrnuje minimálně 5 záběrů, kdy ho budeme aranžovat do různých pozic, 10 upravených fotografií a 5 vytištěných fotografií o rozměrech 15*21 cm. Po domluvě mohu vyretušovat a upravit více fotografií. Cena za fotku navíc v elektronické podobě je 200 Kč.


Cena: 5 600 Kč (focení dvojčátek 6800 Kč)


Nově rovněž nabízím focení novorozeňátek doma. Dojedu za Vámi se všemi potřebnými rekvizitami. Tuto službu nabízím především maminkám po těžkém porodu nebo rodičům, kteří by nemohli s miminkem z jiného důvodu dojet do ateliéru.

 

Cena: 7 500 Kč (dojezd do 10 km od Ostravy). Mimo lokalitu cena navýšena dle dohody.

Produktové focení


Reklamní focení je určeno malým a středním firmám a podnikatelům, kteří chtějí profesionálně prezentovat své služby, prostory, zboží nebo výrobky na webových stránkách nebo v různých marketingových materiálech.


Každé focení je naceněno na míru dle požadavků klienta. Ceny se pohybují již od 5 500 Kč. Do ceny nejsou zahrnuty služby vizážistky, kadeřnice ani stylistky či doprava (v případě, že focení neproběhne v ateliéru).

Portréty


Nabídka portrétní fotografie je určena všem, kdo mají zájem o zajímavou osobní fotografii. Dle zájmu nabízím tématický portrét na přání nebo zachycení obličeje a dekoltu nebo celé postavy pro profesní účely exteriéru nebo ateliéru.


Profesní fotografie je základem každého dobrého životopisu nebo profesního profilu na sociálních sítích, jakou je například Linkedin. Potřebujete-li profilovou fotografii, která zachycuje Vaši osobnost nebo profesi tak, jak byste si ji přáli prezentovat Vašemu možnému zaměstnavateli, jste zde správně. Pokud stále nemáte dobrou a profesionální fotografii na webové stránky, kontaktujte mne co nejdříve. Nabízím focení na minimálně 2 pozadích, černém a bílém (v případě zájmu mohu ale pozadí barevně upravit) a služby vizážistky (nezahrnuto v ceně).


Focení trvá asi hodinu. Cena obsahuje 10 upravených, retušovaných fotografií a 5 vytištěných fotografií v rozměru 15*21 cm. 


Cena  4 900 Kč

Firemní focení


Firemní focení je určeno malým a středním firmám a podnikatelům, kteří chtějí sjednotit portréty svých zaměstnanců na webových stránkách nebo prezentovat portréty zaměstnanců v různých marketingových materiálech.


V případě, že si vyberete jeden z balíčků a chtěli byste zaměstnance nafotit přímo u Vás v sídle nebo provozovně společnosti, je nutné počítat s příplatkem za dojezd a dopravu fototechniky, což činí jednotně 1.000 Kč v rámci města Ostravy a okruhu do 10 km. V tomto poplatku je také započítána návštěva před samotným focením, která slouží pro osobní doladění focení a především zjištění firemního focení na místě - výběru konkrétního vhodného místa z hlediska světelných podmínek.


Balíčky jsou prioritně naceněny v elektronické podobě, ale nabízím rovněž možnost zajištění profesionálního tisku ve fotolabu.


Podnikatelé a firmy do 10 zaměstnanců - od 5 500 Kč

Menší balíček: 10 upravených fotografií v elektronické podobě na jednom typu barevného pozadí v ateliéru. Cena: 5 500 Kč.

Větší balíček: 20 upravených fotografií v elektronické podobě na dvou typech barevného pozadí (výběr černé, bílé, hnědé a šedé - výběr těcto pláten je možné jen v případě focení v ateliéru). Cena: 6 900 Kč.


Firmy 10-20 zaměstnanců - od 8 900 Kč

Menší balíček: 20 upravených fotografií v elektronické podobě na jednom typu barevného pozadí v ateliéru. Cena: 8 900 Kč.

Větší balíček: 40 upravených fotografií v elektronické podobě na dvou typech barevného pozadí (výběr černé, bílé, hnědé a šedé - výběr těcto pláten je možné jen v případě focení v ateliéru). Cena: 10 900 Kč.


Firmy 20-30 zaměstnanců - od 10 900 Kč

Menší balíček: 30 upravených fotografií v elektronické podobě na jednom typu barevného pozadí v ateliéru. Cena: 10 900 Kč.

Větší balíček: 50 upravených fotografií v elektronické podobě na dvou typech barevného pozadí (výběr černé, bílé, hnědé a šedé - výběr těcto pláten je možné jen v případě focení v ateliéru). Cena: 14 900 Kč.


Firmám nad 30 zaměstnanců je možné nacenit balíček individuálně dle poptávky.


Oslovila vás má nabídka?

Tak pojďme spolupracovat!

Kontaktujte mě